Jdi na obsah Jdi na menu
 


ObrazekSTANISLAV lANEVSKI

DATUM NAROZENÍ: 16.5. 1985

ZNAMENÍ: býk

SOUROZENCI: mladší sestraPřed rolí Viktora Kruma nebyl hercem, ale jako jeho budoucí filmový protějšek byl ve škole známý pro jeho atletické schopnosti. Nebyl dramatický student.


Stanislav Ianevski se připojil k mladým tvářím Harry Potter a Ohnivý pohár jako Viktor Krum, zástupce Kruvalu v Turnaji tří kouzelníků, který bojuje proti zástupcům Bradavic a Krásnohůlek. Dvacetiletý Stanislav byl pro roli Kruma objeven zcela náhodou, když by
l v Anglii na výměnném studijním pobytu. Stanislav už v Británii studoval čtyři roky, kdy jeho školu navštívila castingová režisérka a čirou náhodou zaslechla, jak se s někým baví na chodbě.

Castingová režisérka Fiona Weir jej poté požádala, zda by byl ochoten se zúčastnit konkurzu na roli Viktora Kruma. Stanislav se brzy dostal do čelních míst žebříčku nejvhodnějších adeptů, ale školní rozvrh mu znemožnil, aby se zúčastnil druhého kola, což značně snížilo jeho šance roli získat. Vyžádala si mimořádný konkurz a nakonec se probojoval do nejužšího výběru. Ačkoliv před tím nikdy nehrál, v jeho rodině se herecký talent projevoval a castingová režisérka rozpoznala jeho dobré předpoklady.

Stanislav se poté s režisérkou setkal ještě jednou, kdy byl požádán, aby se ještě setkal s Mike Newellem, režisérem Harry Potter a Ohnivý pohár. Ten mu na schůzce řekl, že roli Victora Kruma získal. Když není Stanislav na placu, kde představuje Viktora Kruma, věnuje se mnoha sportům jako například tenisu, fotbalu, rugby, atletice a plavání.VIKTOR KRUM :

Viktor zastupuje bulharskou kouzelnickou školu Kruval.Je mu osmnáct,má šedé oči a je chytač bulharského famfrpálového mužstva.Jeho hůlka je z habrového dřeva a blány z dračího srdce,má deset a půl palce.Producenti byli přesvědčeni,že pro roli Viktora bude nejlepší najít rodilého Bulhara.Vypravili se proto přímo do Sofie,ale nakonec v konkurenci šesti set uchazečů nejlépe obstál Stanislav lanevský,který je sice Bulhar,ale žije a studuje v Londýně!


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

newim

(hairmen, 1. 11. 2011 17:38)

tady má bejt životopis harryho potera a ne herec kterej ho král !!!!!!!!
aspon tu stránku přejmenujte