Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozhovor o pátém dílu

26. 5. 2007
Nedávno jste natáčeli scénu s testrály...
"Jo, nedávno. Bylo to vážně super, protože pro to museli vyrobit formu, speciální postroj, který vám podvlečou pod nohama, protože ve filmu to nesmí být vidět. /Testrál je magický tvor podobný koni, kterého mohou vidět jen ti, co byli svědky úmrtí./ Pak vás vyzvedli jeřábem do vzduchu. Byla to moje oblíbená scéna."

Jak jsi se dostal k Driving Lessons?
No, zrovna jsem pracoval na Ohnivém poháru, když mi přišel scénář. Natáčení mělo trvat jenom šest týdnů, takže to neměl být problém. Setkal jsem se Jeremym Brockem (režisérem a scénáristou) a byl vážně úžasný. No, takže tak to bylo.


Co bys řekl o své postavě? Je ti v něčem hodně podobná?
Ani ne. Je zde pár věcí, takových těch teenagerovských, jako třeba vztah k dívkám. Je trochu neohrabaný a zvláštní, trochu jako já.

Byl to tvůj první polibek na plátně?
Můj první.

Bylo na tom něco vzrušujícího nebo naopak nepříjemného?
Byl jsem z toho docela nervózní, přeci jenom je to velký krok. Bylo to fakt podivné, protože vás pozoruje celý štáb. Jste v rozpacích. Ale Michelle Duncan byla skvělá. Je starší, takže to trochu pomohlo. Když se na to dívám, je to příšerné, hlavně s rodinou. Strašně se smějí.

Jak se tento film lišil od Harryho Pottera?
Nikdo neměl dubléra. Natáčeli jsme po celém Londýně. Trvalo to jen šest týdnů a rozpočet byl pěkně nízký.

Ve filmu je scéna, kde se bráníš sklenici vína, protože ještě nejsi plnoletý, je ti jen 17. Jen pro vyjasnění, od kolika let se může ve Spojeném království pít alkohol?
V osmnácti. V osmnácti si už můžete leccos dopřát.

Nedávno jste natáčeli scénu s testrály...
Jo, nedávno. Bylo to vážně super, protože pro to museli vyrobit formu, speciální postroj, který vám podvlečou pod nohama, protože ve filmu to nesmí být vidět. /Testrál je magický tvor podobný koni, kterého mohou vidět jen ti, co byli svědky úmrtí./ Pak vás vyzvedli jeřábem do vzduchu. Byla to moje oblíbená scéna.

A to se natáčelo před zeleným plátnem?
Jo. Teď hodně děláme na finálových scénách, tedy s Brumbálovou armádou hlavně.

Co pak? Kdy skončí natáčení Fénixova řádu?
Myslím, že bychom ho měli dodělat v polovině listopadu.

A pak si dáš přestávku?
Jo. S dalším natáčením nezačneme dřív než příští léto, takže to bude docela dlouhá pauza. Chci zkusit mezitím něco jiného.

Slyšel jsem, že máš strach z pavouků. Objevují se nějací v novém filmu?
Natáčeli jsme scénu, ve které mi po noze leze pavouk, když se schovávám pod stromem. Použili skutečného pavouka. Takže testovali různé pavouky a přitom mi je nechali lézt po noze. Nakonec to museli vystřihnout, protože jsem to nemohl vydržet.

Zkoušeli tarantule?
Jo, malé tarantule. Jsou strašné.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář