Jdi na obsah Jdi na menu
 


Šílenství kolem čarodějnického učně Harryho Pottera dostává další dimenzi. Na Floridě bude v roce 2009 otevřen park s názvem Čarodějný svět Harryho Pottera.

Návrh na design parku s názvem Čarodějný svět Harryho Pottera je dílem oscarového výtvarníka Stuarta Craiga. Jeho prioritou bylo co nejvíce se přiblížit autentickému Potterovu světu, známého z knih a filmů.

Potterova "matka" J. K. Rowlingová neskrývá nadšení. "Plány, které jsem viděla, mě neuvěřitelně nadchly a myslím, že fanoušci Harryho Pottera nebudou zklamáni," uvedla pro BBC.

Fakt, že "potterománie" dospěje až k této podobě, není nikterak udivující. Knihy o čaroději z Bradavic byly přeloženy do pětašedesáti jazyků a bylo jich celkem prodáno 325 milionů výtisků, filmy vydělaly více než tři a půl miliardy dolarů.

Zatím poslední, pátý potterovský film Harry Potter a Fénixův řád vejde do celosvětové distribuce 11. července. Česká premiéra bude o osm dnů později.

Sedmý - a údajně poslední - román Harry Potter and the Deathly Hallows vyjde v originále 21. července. Čeští fanoušci se dočkají překladu okolo Vánoc.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

sorry

(Jaňula-Suzi, 18. 7. 2009 13:47)

ahojky, omlouvám se za reklamu, ale u mě na blogu je soutěžka s hp tématem, nechceš se zapojit?
http://suziinblog.blog.cz/0907/pravidla-prihlasky