Jdi na obsah Jdi na menu
 


PostavaPopis

Albus Brumbál
Dříve učil hodiny přeměňování později byl ředitel Bradavic. Byl považován za největšího kouzelníka moderní doby, ale zrada Severuse Snapea zavinila jeho smrt.Brumbál obzvlášť proslul svým vítězstvím nad zlým černokněžníkem Grindewaldem v roce 1945, objevem dvanácti způsobů použití dračí krve a svými pracemi o alchymii, jež napsal se svým přítelem Nicholasem Flamelem.Profesor Brumbál měl rád komorní hudbu a koulení deseti kuželkami.Nosil půlměsícové brýle a pečoval o fénixe Fawkexe.Ocasní pero tohoto fénixe má v hůlce Harry a lord Voldemort. Brumbál již nežije, zabil ho SNAPE.

Arthur Weasley
Vedoucí odboru proti falešným ochranným pomůckám.
BaneKentaur ze Zapovězeného lesa.
Buclatá dámaNa portrétu je zakreslena v růžových šatech. Střeží vchod do nebelvírské společenské místnosti.Pokud jí řeknete správné heslo, vykloní se dopředu a umožní vám vstup kulatým otvorem dovnitř.
profesor BinnsDuch, jediný v učitelském sboru. Jednou usnul ve sborovně a když ráno vstal, své tělo tam nechal. Skoro všichni žáci si myslí, že si ani nevšimnul, že je duch.Vyučuje dějiny čar a kouzel.
Horácio KřiklanNynější ředitel koleje Zmijozel a taktéž učitel lektvarů.
Thomas DeanChlapec, který bydlí s Harrym v ložnici. Fandí West Hamu a umí hezky kreslit.

Petunie, Vernon a Dudley Dursleyovi
Nejhorší mudlové, jaké můžete vidět.Bydlí v Zobí ulici číslo čtyři v Surrey.Nenávidí vše nenormální, takže tím pádem i Harryho, kterého zanedbávají ve prospěch svého rozmazleného synáčka Dudleyho.Harry u nich bydlí od svého 1. roku když mu lord Voldemort zavraždil rodiče, jsou to jediní příbuzní (kromě Harryho kmotra Siriuse, který již také nežije) Lily Potterová byla sestra Petunie.
paní FiggováPotřešťená stará dáma, která je čarodějka (ale nikdy o tom Harrymu neřekla řekne mu to až mu bude 15let tedy v 5.díle) každý rok hlídala Harryho na Dudleyho narozeniny, který jel s rodiči do zábavních parků, zoologické zahrady atd.Celý její dům páchne zelím a je posedlá svými kočkami - vždy nutí Harryho si prohlédnout všechny jejich fotky.

Argus Filch
Zastává funkci bradavického školníka. Společnici mu tvoří kočka paní Norrisová. Filch zná skoro všechny tajné chodby na hradě, takže je u vás dřive, než stačíte říct švec. Podporuje tělesné tresty(např. věšení za kotníky apod. - stále má naleštěné okovy) a svádí boj s Protivou, kterého se marně snaží chytit.Je to moták (kouzelník, který neumí čarovat)

Kornelius Popletal
Bývalý mimistr kouzel.Denně posílal k Brumbálovi hejna sov a žádal ho o radu.
FirenzeKentaur ze Zapovězeného lesa, zachránil Harrymu život před zakuklencem(Quirellem), který sál v lese krev jednorožci.
Nicolas FlamelVelký alchymista, jako jediný doposud vytvořil Kámen mudrců (všechen kov mění ve zlato a vytváří elixír života), který byl uložen v bance u Gringottových, poté v Bradavicích.Zde ho hlídali nástrahy profesorů (Prýtové,Kratiknota,McGonagallové,Snapea, Quirella a Brumbála) a Chloupek(tříhlavý pes od Hagrida).Kámen mudrců však musel být zničen, aby se nedostal do rukou lorda Voldemorta.Nicholasovi je 665 let a jeho ženě Perenelle 658 a žijí spokojeně v Devonu.

Hermiona Grangerová
Je to "šprtka" -zná všechny knihy nazpaměť.Je to nejlepší kamarádka Harryho a Rona. Je velmi chytrá a hezká.Viktor Krum, se do ni zamiloval seznámil se s ní při kouzelnickém turnaji tří škol. Její rodiče jsou oba mudlovští zubaři.
GriphookSkřet z Gringottovy kouzelnické banky.

Rubeus Hagrid
Pracuje jako klíčník a šafář v Bradavicích. Není člověk, ale poloobr(není však zlý, ale dobrosrdečný) - jeho matka byla obryně a jeho otec člověk. Studoval taky v Bradavicích , ale ve třetím ročníku mu rozlomili hůlku a vyloučili ho Brumbál se za něj přimluvil a on zde zůstal jako hajný.Je velmi dobrý přítel Harryho, Rona a Hermiony. Jeho největší záliba je chov velkých a nebezpečných zvířat.

Hedvika
Harryho sněžná sova, dostal ji od Hagrida k jedenáctým narozeninám.
madame HoochováMá krátké šedé vlasy a jestřábí oči. Vyučuje hodiny létání a je rozhodčí u famfrpálových zápasů v Bradavicích.
ChloupekHagridův trojhlavý pes, který hlídal vchod ke Kameni mudrců.Hagrid ho koupil od jednoho chlápka z Řecka.
Lee JordanDobrý přítel Freda a George Weasleových.Pod dohledem prof. McGonagallové komentuje famfrpálové zápasy.
Dedalus KopálBývalý ministr kouzel a velký packal.
profesor KratiknotUčí kouzelné formule a je ředitelem Havraspáru. Je malý a vychrtlý, při svých hodinách si musí stoupat na hromadu knih, aby viděl přes svůj stůl.
Krvavý baronJe duch zmijozelské koleje a jediný ještě něco svede s Protivou.Má vytřeštěné oči a oděv potříštěný stříbrnou krví.
Neville LongbottomVeliký smolař a zamopětlivec s kulatým obličejem. Nejhůře mu jdou lektvary, ale napravuje to v bylinkářstvím, ve kterém opravdu prospívá.Má žabáka Trevora (dárek od prastrýce Algia), ten mu ale věčně utíká.

Draco Malfoy
Je blonďatý a nafoukaný , který věčně uráží Rona, Hermionu a Nevilla.Patří do Zmijozelu spolu s jeho "osobní stráží" Crabbem a Goylem. Post chytače v kolejnim družstvu si vysloužil (spíš koupil) tím , že jeho otec (Lucius Malfoy) daroval všem zmijozelským hráčům tehdy nová košťata Nimbus 2001.Nakonec se přidal ke smrtijedům a měl zabít Brumbála, nakonec to ale nedokázal míst toho to udělal Snape.
Madame MalkinováUsměvavá baculatá čarodějka, která vlasní obchod "Hábity pro každou příležitost" na Příčné ulici.

Minerva McGonagallová
Má tři důležité funkce: vyučuje přeměňování, je ředitelem Nebelvírské koleje a zástupkyně ředitele. Je hodně přísná a chytrá, není dobré se s ní dostat do sporu (říkal si Harry, když ji viděl poprvé a měl pravdu).

rytíř Nicholas de Mimsy-Porpington
(Skoro bezhlavý Nick)
Je duch Nebelvírské koleje, je už 400 let po smrti.Kat ho sekl několikrát tupou sekerou, hlava mu zůstala viset na půl palci masa a šlach.
pan OllivanderJeho rodina (včetně jeho) prodává kouzelnické hůlky na Příčné ulici již několik století(od roku 382 př.Kr.).
madame Irma Pinceováknihovnice v bradavické knihovně
Piers PolkissJe to Dudleyho nejlepší kamarád. Má vychrtlou postavu a krysí tvář. Obvykle drží jiným ruce za zády, zatímco je Dudley mlátí.
madame Poppy PomfreyováVelice schopná bradavická ošetřovatelka

Lili a James Potterovi
Jsou rodiči Harryho Pottera.Zabil je nejhorší černokněžník všech dob lord Voldemort kletbou Avada Kedavra, tu také použil na Harryho když mu byl jeden rok. Oba jeho rodiče studovali v Bradavicích a stali se primusem a primuskou.
ProtivaJe bradavický duch. Vlastně skoro ani duch není. Dokazuje to to, že není průhledný. Libuje si v kanadských žertících a obtěžování všech studentů a učitelů včetně školníka Filche, který s ním vede neustálou válku.Jediný, kdo s nim ještě něco zmůže, je Krvavý baron.

profesorka Prýtová
Malá, obtlustlá čarodějka.Vyučuje bylinkářství v Bradavicích ve kterém je profesionálka.
profesor QuirellUčil obranu proti černé magii v Bradavicích, bál se upírů a koktal.Své tělo sdílel s lordem Voldemortem. Ten ho opustil a tím ho zabil, když nedokázal ve sklepení Bradavic přemoct Harryho.
Remus LupinJe to vlkodlak, ale je "na té dobré straně".
RonanKentaur ze Zapovězeného lesa.
Rufus BrousekNynější ministr kouzel.

Severus Snape
Bývalý ředitel zmijozelské koleje s mastnými vlasy, hákovitým nosem a nažloutlou pletí.Ze všeho nejvíc nesnáší Harryho, ale i všechny ostatní, kromě zmijozelských, kterým nadržuje. Je to smrtijed i když si Brumbál myslel, že již ne(Brumbál si myslel, že je Snape proti Voldemortovi, a to ho nakonec stálo život).
TesákHagridův pes cvičený na černou zvěř, je ale zbabělec.
Bill & Charlie WeasleyoviCharlie pracuje s draky.
Bill pracuje jako odeklínač pro kouzelnickou banku.
Fred & George WeasleyoviOba mají zrzavé vlasy jako celá jejich rodina a jsou skoro k nerozeznání.Hráli oba jako odrážeči v kolejním mužstvu. Otevřeli obchod s žertovnými předměty(v 5.díle) a teď prodávají kouzelnické žertovné předměty na Příčné ulici.
Molly WeasleyováMenší buclatá dáma v domácnosti, obdivovatelka Zlatoslava Lockharta.
Percy WeasleyByl nebelvírským prefektem, myslí si, že je víc než všichni ostatní.Je posedlý svou prací na ministerstvu kouzel, kde dělá zapisovatele.(nejraději by ani nechodil domů :) ).
Ronald WeasleyNejmladší ze šesti bratrů (ještě má mladší sestru Ginny) a nejlepší kamarád Harryho.Má velice zrzavé vlasy a pečuje o sovu Papušík, kterou dostal od Siriuse Blacka.Pochází z velmi staré a chudé kouzelnické rodiny.
Oliver WoodByl kapitánem a brankářem nebelvírského famfrpálového družstva.
Sirius BlackHarryho kmotr.Umřel rukou Belatrix Lestrangeové.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

herryy!

(ruzana, 28. 11. 2008 19:48)

no herry je fajn kluk a hermona taky i ron

Love

(Lenička, 19. 10. 2007 15:56)

Moje řeč..a abych se přiznala..tak mě to že byl zamilovanej do Lily taky úplně dostalo...rozdejchávala sem to měsíc...a eště sem to úplně nevstřebala...ufff, já ho prostě žerůůů,ňam.

eto prauda

(Hermiona, 20. 9. 2007 13:25)

Jj, máš naprostou pravdu, Snape není zrádce, ale borec. Brumbál vyloženě požádal Severuse, aby ho zabil. A kdo nevěří, ať si přečte sedmičku!!!!!!!

Snape zradil leda tak Voldyho

(fleur_packyt, 20. 8. 2007 21:35)

Rada: Přečti si 7.díl. Předejdeš mnoha trapnostem jako je tato. Dozvíš se tam spoustu nového. Jako třeba, že Brumbál chtěl, aby ho Snape zabil, protože mu už mnoho času nezbývalo. Nebo že Snape byl zamilovaný do Lily a nikdy jí to neřekl.
On jí to prostě neřekl!!! Sorry z téhle části jse ještě nemůžu vzpamatovat.

Snape je zrádce!

(kika, 20. 8. 2007 9:25)

to není kokotina dasdasdas já jsem četla 6.díl a Snape byl vždy věrným služebníkem Voldemorta.Měl za úkol dělat špeha a potom to vyblekotal Voldemortovi!!!!!!!Snape je zrádce!!!!!A ubohej Brumbál mu věřil takovému blbcovi!

dasdasdas

(asdasdas, 10. 8. 2007 18:47)

Tudle kokotinu bys mel zmenit, protoze Snape vzdycky pracoval pro brumbala a brumbi se nechal sam zabit... chcete jeste neco vedet???

pepa

(roman, 30. 7. 2007 12:53)

corobiš

pepa

(roman, 30. 7. 2007 12:53)

corobiš

ggsfgerb\e

(sabča neuvaldova, 21. 6. 2007 19:25)

ahoj jste fakt dobří ale harry potter je ještě lepší .čau lidi