Jdi na obsah Jdi na menu
 


S osmým Harry Potterem to vypadá nadějně!!

30. 12. 2007

Rowlingová by mohla napsat osmý díl Pottera

Obrazek

Autorka knih o čarodějnickém učni Harrym Potterovi Joanne Rowlingová poprvé otevřeně naznačila, že by mohla napsat osmé pokračování ságy. Uvedl to britský list Daily Mail.

30. 12. 2007 12:42 - LONDÝN

Rowlingová (42) připustila, že mívá "slabé chvilky", při nichž má pocit, že napíše další knihu o Potterovi. Pokud by ale osmý díl skutečně spatřil světlo světa, Harry by již s největší pravděpodobností nebyl hlavní postavou.

Zatím poslední, sedmý díl knižní série o čaroději Harrym Potterovi vyjde česky 31. ledna. Knihu, která vyšla v Británii v červenci pod názvem Harry Potter and the Deathly Hallows, přeložil Pavel Medek a nazval Harry Potter a relikvie smrti.

Rowlingová už dříve řekla, že plánuje napsat encyklopedii o všech postavách z Bradavic, o použitých kouzlech a místních jménech. Ale až donedávna tvrdila, že sedmým dílem už psaní nových dobrodružství končí.

V rozhovoru pro americký Time, který ji v prosinci zařadil na třetí místo v žebříčku osobností roku, ale Rowlingová řekla: "Několikrát jsem po dopsání měla slabou chvilku, kdy jsem si o osmém dílu říkala: 'Jo, jasně.'"

"Jestli - a to je velký otazník - někdy napíši osmý díl, tak pochybuji, že Harry bude hlavní postavou. Připadá mi, že už jsem jeho příběh dovyprávěla... Ale to jsou velké otazníky. Dopřejme tomu tak deset let."

(zdroj: www.novinky.cz)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář