Jdi na obsah Jdi na menu
 


Osmý Harry Potter!!

13. 8. 2007

Osmý Harry Potter? Rowlingová už není proti

J. K. Rowlingovávíce fotografií...foto: Profimedia.cz
J. K. Rowlingová

9. července 2007 15:58
Joanne Rowlingová už kategoricky netvrdí, že vydáním sedmého dílu o Harrym Potterovi celá sága skončí. Britská spisovatelka nyní říká: "Nikdy neříkej nikdy!"

Podle jejího mluvčího to sice není slib, že další dobrodružství napíše, ale také to není závazek, že už nic psát nebude.

Rowlingová v pátečním rozhovoru pro BBC řekla, že plánuje napsat encyklopedii o všech postavách z Bradavic, o použitých kouzlech a místních jménech.

Až donedávna ale kategoricky tvrdila, že sedmým dílem Harry Potter And Deathly Hallowd, který bude v knihkupectvích 21. července, už psaní nových dobrodružství končí.

Její nové zaklínadlo "Nikdy neříkej nikdy!" je tak značným ústupkem od tohoto kategorického tvrzení.

Zvláště když si dychtiví fanoušci připomenou, jak rovněž nedávno hovořila o tom, jaký se jí zmocnil smutek po dokončení díla.

Knihkupectví Waterstone's zahájilo kampaň "Zachraňme Harryho". Plánuje, že získá milion podpisů prostřednictvím internetu pod petici, aby Rowlingová napsala více potterovských knih.

A to bez ohledu na to, zda v nejnovějším díle Pottera zabila, což si myslí asi polovina fanoušků, nebo ne, což si myslí druhá polovina, která soudí, že ze světa sprovodila záporného hrdinu Voldemorta.

Jak ví každý přítel anglické literatury, mrtvý hlavní hrdina není pro pokračování nijak zásadní překážka. Klasickým příkladem je Sherlock Holmes sira Arthura Conana Doyla, který ho nechal v roce 1893 zemřít, protože už ho měl "plné zuby".

Nic mu to nepomohlo, protože tlak fanoušků byl tak velký, že osm let poté byl Holmes opět mezi "živými"

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Soutěž o nej fanouška HP

(Aduska, 6. 9. 2007 20:35)

Přihlašte se do mé soutěže O nej fanouška HP: http://www.svet-harryho-p.estranky.cz/clanky/soutez-o-nej-fanouska-hp - Mockrát Vám děkuji a těším se na naší spolupráci!!! :-)