Jdi na obsah Jdi na menu
 


Životopis Jasona

2. 1. 2008
Jason Isaacs
Datum narození: 06.06.1963Obrazek
Místo narození: Liverpool, Anglie
Životopis:
Jason Isaacs si v roce 2005 zahrál ve snímku Harry Potter a Ohnivý pohár a zopakoval si tím roli zákeřného Lucia Malfoye, kterého si zahrál již v předchozím díle, nesoucím název Harry Potter a tajemná komnata (2002). Jeho herecký rejstřík je nesmírně široký a dokazuje, že je jedním z největších hereckých chameleónů své generace a kromě Harryho Pottera se v roce 2005 objevil v příjemné romantické komedii režiséra Rodrigo Garcii Devět životů, kde mu byla partnerkou Robin Wright Penn, dramatu Chumscrubber, kde hrál frustrovaného otce z předměstí, a konečně v Tennis Anyone od režiséra Donalda Loguea, kde ztvárnil sexistickou a nenávistnou filmovou hvězdu.

V roce 2006 dokončil natáčení komedie Friends with Money, v níž byl obklopen skvělými herečkami Catherine Keener, Jennifer Aniston, Joan Cusack a France McDormand. Ve stejném roce také natáčí film Good, adaptaci slavné divadelní hry, kde si zahraje spolu s Hugh Jackmanem. Jeho dvojrole v pohádce P.J. Hogana Peter Pan – kapitán Hook a pan Darling byla kritiky přijata velmi kladně. Časopis LA Weekly jej nazval “zjevením”, britská edice Time prohlásila, že se “zřejmě jedná o nejlepšího kapitána Hooka, který se kdy objevil na plátně”.

V roce 2003 jej kritika vynášela podruhé, neboť se objevil v hořkosladké komedii Vášnivost, která získala velmi pozitivní recenze. Jedna z nich od Rexe Reeda jej přirovnávala k “mladému Cary Grantovi”. V roce 2001 se objevil v roli kapitána Mike Steelea v úspěšném a kritikou i diváky ceněném filmu Černý jestřáb sestřelen od Ridleyho Scotta.

Jason Isaacs se také v roli mezinárodního špióna objevil po boku Jackie Chana v komedii Tuxedo, velel Nicholasi Cageovi ve snímku Johna Woo Kód Navajo a v ženském oblečení i ve filmu Listopadová romance, v němž si zahráli i Keanu Reeves a Charlize Theron. Od role velitele Williama Tavingtona ve snímku Patriot, kde se Isaacs objevil ve společnosti Mela Gibsona, je na plátně prakticky neustále. Za tuto roli získal nominaci na cenu, kterou každoročně uděluje London Film Critics’ Circle.

Z ostatních filmů jmenujme Hranice lásky, divácký hit Armageddon, Dračí srdce, Divorcing Jack a The Last Minute, kde nejen obstojně tančil, ale i zpíval. Mimo jiné hrál v několika filmech svého přítele, režiséra Paula W. Andersona: sci-fi hororu Horizont události, Žoldák: Legie zkázy a britském kultovním filmu Shopping. Pokud se však divák bude dívat pozorně, zahlédne jej krátce i v Andersonově sci-fi Resident Evil, Elektře režiséra Roba Bowmana a v některých záběrech experimentálního filmu Mike Figgise Hotel. Isaacs na stříbrném plátně debutoval po boku Jeffa Goldbluma a Emmy Thompson ve filmu The Tall Guy.

Na televizní obrazovce hostoval ve třech epizodách seriálu z produkce NBC The West Wing, kde hrál fotografa v Belfastu a objevil se také v pilotním snímku Brotherhood, který pro televizní kanál Showtime režíroval Phillip Noyce. Poté co Jason Isaacs absolvoval prestižní školu Central School of Speech and Drama v Londýně, hrál ve dvou sezónách v hitové televizní sérii Capital City, která byla zasazena do světa vysokých financí.

Hrál také v minisérii Civvies v režii Lyndy La Plante, v The Fix od Paula Greengrasse a desítkách dalších titulů. Na divadelních prknech v Royal National Theatre ztvárnil roli Louise v produkci Andělé v Americe 1 & 2, hře oceněné Pulitzerovou cenou. Hrál také v Royal Court Theatre, Almeida Theatre, King’s Head a pětkrát se představil na divadelním festivalu v Edinburghu. Isaacs se narodil v Liverpoolu a při studiích práva na Bristol University režíroval a nebo hrál ve více než dvaceti hrách. Pokud se zrovna neučí novou roli a nevymýšlí pro ni její specifický přízvuk, vrací se do svého domu v Londýně a pokouší se zjistit, jaký je hlas jeho opravdového já.
Adresa pro autogram:

c/o ICM, Ltd.
Oxford House
76 Oxford Street
London
W1N 0AX
United Kingdom

Filmografie:
-Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007)
-Good (2006)
-Harry Potter and the Goblet of Fire (2005)
-Friends With Money (2006)
-Tennis, Anyone...? (2005)
-The Chumscrubber (2005)
-Elektra (2005)
-Nine Lives (2005)
-Nouvelle-France (2004)
-Future Tactics: The Uprising (2004)
-High Times' Potluck (2003)
- Hotel(2003)
-The Last Minute (2003)
-Passionada (2003)
-Peter Pan (2003)
-Dangerous Lady (2002)
-Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002)
-The Tuxedo (2002)
-Windtalkers (2002)
-Black Hawk Down (2001)
-Divorcing Jack (2001)
-Sweet November (2001)
-The Patriot (2000)
-The End of the Affair (1999)
-St. Ives (1999)
-The Last Don II (1998)
-Soldier (1998)
-Event Horizon (1997)
-Solitaire for 2 (1995)
-The Last Minute

Televizní seriály:
-The West Wing: playing Colin Ayres (3 episodes; 2004)
-The View: playing himself (2003)
-Richard and Judy: playing himself (2003)
-So Graham Norton: playing himself (2002)
-Boon: playing "Mike Puckett" (1995)
-Highlander: playing "Zachary Blaine" (1993)
-Inspector Morse: playing "Dr. Desmond Collier" (1992)
-TECX- playing "Edward Latham" (1990)
-This Is David Lander -playing "Dr. Guy Chadbot" (1988)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Proste malfoy

(alexandra, 19. 1. 2015 18:05)

Blbeček malfoy