Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co můžeme čekat?

3. 2. 2007

Nejméně dvě postavy zemřou. Kdo to bude, však zůstává tajemstvím.

Britská spisovatelka již dříve prohlásila, že závěrečnou kapitolu sedmé knihy už má dlouho napsanou. Původně prý počítala s tím, že závěr ságy bude krvavější, zemřít měly hned postavy tři.

"Jednu postavu jsem omilostnila, ale musím přiznat, že zemřou dvě (postavy), u nichž jsem to neměla původně v úmyslu," řekla Rowlingová. Víc prozradit odmítla, prohlásila, že nechce být již nyní terčem nenávistných útoků fanoušků.

Rowlingová v rozhovoru pro televizní stanici Channel 4 rovněž podotkla, že chápe touhu spisovatelů zabít hlavního hrdinu úspěšné řady.

"Nikdy mne nelákalo ho (Harryho) nechat zemřít před koncem sedmého dílu, protože jsem od začátku plánovala sedm knih, a to také chci splnit," řekla spisovatelka.

Je možné, že tou třetí postavou, která měla podle plánů spisovatelky zemřít, mohl být právě Harry Potter. Naznačují to i další výroky Rowlingové z již zmiňovaného rozhovoru.

"Dokážu zcela pochopit autora, který si řekne: Zabiju ho, poněvadž pak nebude moci vzniknout žádné pokračování z pera jiného autora. Takhle to skončí a po mé smrti nebude moci nikdo hrdinu znovu oživit," říká.

Čtyřicetiletá Rowlingová napsala první dobrodružství Harryho Pottera jako nezaměstnaná svobodná matka, postupně se z ní však stala jedna z nejbohatších spisovatelek historie s odhadovaným osobním jměním ve výši přes miliardu dolarů. Knížek Harryho Pottera se ve světě prodalo už na 300 milionů.


(zdroj:www.potternet.cz)
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

HARRYPOTTER A RELIKTVIJE SMRTI

(M.ERIS, 23. 6. 2010 12:07)

DOBRIDEN VY HARRYPOTTER NESMIDE ZABÝT JETO NEJ LEPŠI HEREC S PARRYHOPOTTERA

Kdo umře!

(pajisek-mega fanynka, 8. 9. 2009 19:10)

Takže lidi, já četla 7. Umře Tonksová, Lupin, Fred (George přijde o ucho, pošuk Moody, Dobby, Snape, Belatrix, Gregory Goyle, Ted Tonks, Collin Creevey, Hedvika, málem Hagrid (jen skoro) a samozřejmě Voldemort. Možná jich umřelo víc, ale nevzpomínám si. Na Harryho byla použita smrtící kletba (mimochodem podruhé za život) a znovu to přežil. Jinak si přečtěte knížku, je sice dlouhá, ale úplně úúúúúžasná! :)

pro J. K. Rowling

(Daniel Vajda, 9. 10. 2007 11:16)

kto vlastne žemže

Slovensko gen L. Svobodu.6 šaěa

(Daniel Vajda, 9. 10. 2007 11:14)

Kto vlastne žemže,

pro J.K.Rowling

(Vendula, 5. 5. 2007 10:00)

můžu se tě zeptat jestli by si mě řekla jestli zemře harry potter?