Jdi na obsah Jdi na menu
 


7. kniha-teorie

3. 2. 2007

Ztratí klíčník své klíče?
Hodně lidí věří, že Hagrid prostě musí v sedmičce zemřít. Ptáte se proč? Jeden z důvodů je scéna ze šesté knihy, když Harry a Brumbál (budiž mu země lehká) vstoupí do domu Horáce Křiklouna. Vypadá to tam přesně jako po bitvě: na zemi leží rozbité staré hodiny, s kyvadlem které je opodál jako upuštěný měč, převrácený klavír jehož klapky jsou poházené kolem... Staré hodiny s kyvadlem mají podle této teorie představovat Brumbála a způsob jeho smrti: Brumbál(starý muž) také skončil na zemi, bez své hůlky... jako hodiny (staré) bez svého kyvadla. Klavír (velký) je bez svých klapek (v angličtině keys), stejně jako má být Hagrid (velký) bez svých klíčů (keys). Může opravdu klavír představovat Hagrida stejně jako hodiny Brumbála? Hodiny jsou zničeny a Brumbál mrtvý. Klavír je také poničen... zemře i Hagrid?

Zabijí Rona?
Ron by měl zemřít čistě kvůli tomu, že by to bylo dojemné a drastické. Jeho city k Harrymu a Hermioně a to, že by se pro ně klidně obětoval byly nastíněny již v první knize (vzpomenete si na šachovou partii, že?).


Bude Snape zavražděn?
To je podle většiny lidí, kteří se pouštějí do diskusí o sedmé knize, více než jasné. Jestli je Snape opravdu zlý, zabije ho Harry nebo někdo jiný z Řádu. A jestli je hodný, dostane ho Voldemort za to, že se snažil pomáhat Harrymu. Prostě a jednoduše, Snapeovi by se jeho hra dvojitého agenta měla podle všeho vymstít.Přežijí zbývající Poberti?
Podle mnohých prostě není pro Petera Petigrewa ve Voldemortově nové éře místo. Zabije ho on sám, nebo Harry, aby pomstil své rodiče?
Jak všichni víme, Lupin má prostě obětavou povahu. Také je vlastně posledním správným Pobertem... Diskutující se nejvíce shodují na tom, že Lupina zabije Šedivák a nebo, což se mě osobně líbí víc, Lupin zabije Šediváka.


Odnese to nějaký Smrtijed?
Draco: Podle mnohých je možné, že Draca zabije Voldemort, kvůli jeho slabosti, když měl zabít Brummbála. Také ale připouští, že J.K.R. si možná neodpustí tu možnost a Draca nakonec přivede na "stranu dobra."
Bellatrix: To je jedna, kterou snad všichni odsuzují k smrti (a dobře jí tak). Podle mnohých ji však nezabije Harry, ale Ron nebo Hermiona. Proč? Čistě proto aby byl Harry šílenej vzteky, že on sám nepomstil Siriusovu smrt.
Narcissa: Ona vlastně není Smrtijedka, ale podporuje je (aby ne, syn a manžel jsou mezi nimi). Možná, že umře, aby ochránila Draca... Vytvoří JKR dvojici Draco-Harry, která bude spojena takhle silným poutem: společnou nenávistí a touhou po pomstě, kvůli smrti matky?
Šedivák: Jak sdělil jeden z diskutujících: Jakou jinou funkci má v knize, než aby byl zabit?

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Malfoy

(honza, 11. 8. 2009 18:41)

Malfoye nikdo nezabije !!! Možná tak mu Harry dvakrát zachrání život

neni pravdy

(kolijas, 11. 3. 2009 13:47)

Draca malfoye zabije harry a bela-belatrix je nej je to fakt dobra nána

Snape upír?

(Tadeáš Pepř, 15. 12. 2007 11:15)

Jednou sem brouzdal internetem když sem na jedné
stránce našel něco co mě podivilo.Klik sem na to a hle
SNAPE UPÍR?Skvělý článek.Víte že Qirrel(učitel
černé magie v 1)měl ten turban napěchovaný česnekem,
a co odhání upíry,česnek,a koho se(Qirrel)nejvíce
bál,Snapea.V 7(Relikvie smrti)snape uteče nebo spíše j
ako upír "odletí".Hmm.Dobré co?

to ne!

(David, 28. 8. 2007 19:26)

Moc se mi nelíbí že umře Fred!Gdyť to je bratr Rona!
Ale je to dobré.

Dobby

(Rani, 5. 8. 2007 10:15)

Jo a ještě jsem zapomněla na dosti důležitou smrt, která se týká domácího skřítka Dobbyho.... jeho smrt jsem nesla fakt těžce... :-( Bellatrix ho zabije v domě u Malfoyových, kde po něm hodí nůž právě v okamžiku, kdy se všichni přemisťují.... ale ještě to bohužel stihne.

kdo zemře?

(Rani, 4. 8. 2007 13:52)

Vážení,
před dvěma dny jsem dočetla HP&Deathly Hallow a musím vám říci,že mi přijde legrační,jak se tu všichni dohadují o tom,kdo zemře a kdo ne. kamarádka mi dokonce tvrdila,že četla na netu,že zemře i Hermiona,což není pravda. Zkusím vám vypsat všechny,kteří zemřou a snad na nikoho nezapomenu. ;-) Hned na začátku zemře Pošuk Moody,dále Červíček, Tonksová s Lupinem (Lupin se s ní ožení, budou mít kluka Teda a Harry bude jeho kmotrem),Fred Weasly, Snape, Crabbe a Voldemort. Úmrtí je tam samozřejmě více, ale Smrtijedi nestojí za zmínku.;-) Rozhodně nezemře Harry, Ron ani Hermiona. :-) Je to moc krásně napsané a opravdu vysvětlí úplně vše. Včetně Snapa, se kterým budete jistě všichni sympatizovat po přečtení posledního dílu. Už se moc těším, až si to přečtu i v češtině znovu. Mějte se krásně.

souhlas i nesouhlas

(Doris02, 3. 8. 2007 15:38)

Já souhlasím s Ally. První díl skutečně začal mile ale i tam se objevujou scény s trochou krváku. Neni to přímo krev ale rozpad profesora Quirella taky nebyl zrovna klidný. Pokud jde o môj názor kdo umře a kdo se změní tak asi takhle. Snape podle mě určitě umře ale ne jako smrtijed. Podle mě už dávno smrtijedem neni. Ron by umřít nemusel. To bych asi neustála. Ale je pravda že by to byl doják. S čím ale nesouhlasím je to že se Draco dá na společnou cestu s Harrym. Možná se dá na stranu dobra ale rivalita mezi nimi bude pořád. Aspoň doufám protože by to jinak narušilo celej dosavadní příběh. Už by to prostě nebylo ono

odpověď na Odpověď na proč

(Ally, 5. 5. 2007 22:25)

No na tvém pravopisu by se dalo taky lecos zlepšovat, že?:) Pokud kritizuješ něčí pravopis, laskavě svoji kritiku napiš pravopisně dokonale. Jen kritizovat umí každý, ale před tím by si měl zamést před vlastním prahem (a to už umí málokdo). Tvrdé y ve jméně Hagrid mi "trhá oči" , ale kdy už poučovat, tak jemněji. Jinak první díl knihy Harry Potter opravdu působil mile. Zkrátka dětská knížka. Další díly už tak nevinné nebyly.

odpověd na proč

(aleera, 11. 3. 2007 12:14)

Holka tohle nikdy moc nebyla dětská knížka pokud sis toho nevšimla. Harry Potter je vážně moc dobrá knížka a ten krváček tam prostě musí bejt!!!Jinak by to nebylo ono!!! A Navíc Hagrid se píše s I! a né s Y! Blbko! Napřed se trochu nauč pravopis a pak něco kritizuj jinak ti Přeju hezký den....

Proč

(Pavlína, 6. 3. 2007 11:31)

Proč by měl třeba Ron nebo Hagryd umřít?
Nezačalo to náhodou jako dětská knížka? Teď se mění na krvák no už se mi to začíná dost nelíbit, jo napětí je dobrý, ale proč to nemůže skončit dobře?