Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozhovor s Jamesem Waltersem

27. 5. 2007
James Walters, který ztvární mladého Siriuse Blacka v pátém pokračování Harryho Pottera nedávno poskytl rozhovor, kde mluví o natáčení Fénixova řádu, jak dostal roli mladého Siriuse, když měl původně hrát mladého Lupina. Také se zmiňuje o setkání s ostatními herci z Harryho Pottera a natáčení jeho scén.

Navštívil jsi už místo natáčení Fénixova řádu? Jestli ano, jak se ti tam líbilo?
Leavesdenská studia jsou úžasná! Je tady celý svět Harryho Pottera, který vypadá tak surrealisticky, obzvláště, když vidíte, jak se od prvního filmu rozrostly. Když máte obrazotvornost, můžete si ve vaší mysli představit, jak zde budete natáčet vaše část. Je to neuvěřitelné.

Jak jsi získal roli mladého Siriuse Blacka?
Můj divadelní učitel viděl ve škole mou fotku ze školní hry a okamžitě poznal mou podobu s hercem, který hraje Lupina, takže jsem se setkal s jedním castingovým režisérem, jehož jméno bylo Charlie a ten mě vyzkoušel v roli mladého Lupina. Nešlo to ani na třetí pokus, až když mě vyzkoušeli v roli mladého Siriuse. Po několika dalších odvolání, jsem měl rozhovor mezi čtyřma očima s Fionou Weir, a pak mi řekli, že dostanu roli o měsíc později. Celkem vzato, zabralo to šest měsíců.

Setkal jsi se i s jinými herci z Harryho Pottera?
V této době jsem se setkal s Robbiem Jarvisem, který hraje mladého Jamese Pottera a také druhého herce Jamese Utchena, který hraje mladého Lupina. Krátce jsem viděl také Dana, který byl fantastický a opravdu vlídný a také Toma Feltona. Během našeho rychlého natáčecího testu jsem viděl Emmu Thompson, Imeldu Staunton a Davida Bradleyho, který hraje Filche. Jsou opravdu milí.

Začal jsi už natáčet svou roli mladého Siriuse Blacka, a jestli ano, jak si myslíš, že jsi to zvládl?
Naše scéna se bude natáčet v červenci, protože budeme skládat zkoušky. Zatím jsme ještě nezkoušeli natáčet s ostatními herci, kteří jsou pro nás obrovským vzorem a jdou nám příkladem, jak všechno chodí. Velmi se na to těším.

Můžeš nám popsat styl natáčení Davida Yatese? Například, Chris, Alfonso a Mike má každý vlastní. Dělal to tak i David?
Určitě. Během úvodu natáčení jsem si všiml, a měl jsem možnost poznat, jaký je to osobitý režisér. Je na herce velmi klidný a během zkoušky nám všem poskytl pocit vítanosti. Je bystrý, přistupuje k nám lehce, a stále nás ujišťuje, že splní všechy své předpoklady. Mike má odlišný styl, ve kterém pracuje velmi dobře: např. v Ohnivém poháru, kde jsou fantastické akční scény během Turnaje tří kouzelnických škol. Ale David je perfektní volba pro tento film, který je mnohem více o emocích, a také frustraci, kterou vidíme v Harrym. Je to perfektní volba a nemohu se dočkat na začátek tohoto dobrodružství.(zdroj:http://w.emma.w.sblog.cz)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář