Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vše o famfrpálu

26. 5. 2007

   MíčeCAMRÁL

Míč má rudou barvu slouží k tomu, aby ho střelci prohodili jednou z brankových tyčí. Dříve byly Camrály s úchytkou a byly to první míče v historii Famfrpálu.

ZLATONKA
 

Zlatonka je třpytivě zlatá se stříbrnými křídly. Zlatonka je náhražkou ptáčka jménem Zlatonoska. Kvůli Zlatonoščiny křehkosti byla vždy při chycení rozmáčknuta.Jeden vědec však vynalezl míček, velikosti Vlašského oříšku, jménem Zlatonka. Zlatonoska se mezi tím stala ohroženým druhem, Ministerstva Kouzel. Zlatonka má ty samé vlastnosti jako Zlatonoska. Zlatonku chytají chytači. Tím jeho tým získává 150 bodů a zápas skončí. Zlatonku jde těžko najít.

POTLOUKY

Potlouky jsou černé jako uhel. Potlouky mají za úkol znepříjemnit hru. Snaží se shodit hráče z koštěte.Na odrážení Potlouků slouží Odrážeči (viz.níže) Jejich starý název je Krváky.
Celý tým Famfrpálu se skládá ze sedmi hráčů.

   Hráči


Brankář (1)
Brankář brání Střelcům, aby prohodili Camrál brankovými tyčemi.


Chytač (1)
Jeho úkol je jasný chytit Zlatonku dříve než soupeř a tím ukončí hru. Tento úkol mají nejlehčí a nejrychlejší hráči z celého mužstva. Chytači by měli mít dobrou stabilitu na koštěti a dobrý zrak. Chytači jsou nejčastější oběti Potlouků.

Odrážeči (2)
Mají za úkol odrazit Potlouky mířící na spoluhráče a odrazit je na protihráče(nejčastěji aby jim zabránili v útoku). K tomu jim slouží dřevěná pálka.Odráči by měli mít velkou sílu a rovnováhu na koštěti.

Střelci (3)
Střelci jsou nejstarší úkoly v historii Famfrpálu, poněvadž dříve v dávných dobách se hrálo jen na střílení branek. Do brankoviště smí vletět jen ten Střelec, který nese Camrál. Prohozením Camrálu obručí čímž získává tým 10 bodů.

     Pravidla

Hra se hraje ve vzduchu na košťatech. hříště vypadá tak,že na každé soupeřící straně jsou 3 sloupy a na každé z nich obruč. Tři střelcise snaží dát camrálem gól.Ten padne tehdy,proletí-li camrál jednou ze 3 soupeřových obručí.Za každý gól je 10 bodů.Obruče střeží brankář.Dva odrážeči na každé straně odrážejí Potlouky od svého družstva. 7. a nejduležitější hráč hry je Chytač).Za chycení zlatonky je 150 bodů.V tu chvíli zápas končí.

   Britské a Irské týmy


Applebyské šípy
Ballycastelští netopýři
Cearphillské katapulty
Falmouthští sokoli
Holyheadské harpyje
Kenmarská káňata
Kudleyští kanonýři
Montroseské straky
Puddlemerští spojenci
Pýcha Portree
Tutshillská tornáda
Wigtownští tuláci
Wimbournské vosy

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Fakt to tak je??

(Ivory, 23. 4. 2009 14:37)

No nevim jestli mam verit tem kecum ze byli kouzla a litalo se ne kostatech fakt nevim muzete mim nekdo odepsat podle pravdy??A jeste jestli byli ty britske a irske tymy??

ŘIPOMÍNKA

(Lucka, 18. 1. 2009 15:40)

DETE TAM OBRÁZKY

koštata

(lukas, 5. 11. 2007 19:42)

zameták1.
zameták5.
zameták7.
zameták11.
kulový blesk.
duběnka79.