Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozhovor

26. 5. 2007

Tento chlapec je rozhodně skvělý. Daniel Radcliffe vnímá svou osobnost a ságu stvořenou z inteligence, dospělosti a citlivosti, tak skvěle, jak si jen můžeme představit i když mu je pouhých 17. Vrací se popáté jako Harry Potter ve Fénixově řádu a to s takovou vášní, jako ještě nikdy a s mnohem větším talentem. Magické.

Ciné Live: Ztělesňuješ Harryho Pottera už popáté. Co je pro něj nové ve Fénixově Řádu?
Daniel Radcliffe: Film se méně soustřeďuje na akci a mnohem více na to, co se děje uvnitř Harryho - v jeho nitru. Na jeho duševní a mentální stav. Žije na ostří nože… Dosáhl jisté stability, ale jeden pocit, jedna věc se zvrhne v paranoiu či hněv. V tomto filmu je Harry velmi zranitelný.

CL: Vzhledem k tomuto jeho duševnímu rozpoložení, zvládáš odpoutat se od něj a zanechat ho za dveřmi natáčecího studia, po dni plném práce, nebo tě někdy dostihne i v soukromém životě?
Dan: Lehce se od něj odpoutávám. Hned jak jsem doma, už na něj nemyslím, dokonce i když přemýšlím o scénách nadcházejícího dne. Myslím na něj, jen když ho představuji… Ve skutečnosti na něj teď myslím předtím něž ho hraji a potom se pokouším ztvárnit ho bez toho abych musel myslet. (smích)

CL: Často se tě ptají, co se ti líbí na Harry Potterovi. Ale co na něm nemáš rád?
Dan: Nemyslím si že Harry je vzor který bychom měli následovat. Často se proviňije svou arogancí. A ne vždy ocení skutečnou cenu tolerance kterou pro něj mají Ron a Hermiona. Když se uzavře do sebe… Má bezpochyby pravdu v tom, že toto není problém - je normální někdy nechtít s nikým mluvit… Ale Ron a Hermiona ho nikdy neopustí v takovýchto chvílích. Myslím, že si toho není vědom. Toto jsou jeho největší chyby.

CL: Je po pěti filmech v jeho charakteru i něco z tebe, nebo zůstává jen takový, jaký je ve scénáři?
Dan: Je takový jako ve scénáři, ale beru si z něj vzor, protože dělá to, co je správné. Také se mi líbí jeho nezávislost. Když má problém, nezatahuje do něj druhé. Toto obdivuhodná kvalita v tom, jak se dokáže vyrovnat s problémy, být schopen si je rozebrat a vyřešit si je sám.. To ukazuje sílu jeho charakteru.

CL: Co všechno potřebuje, vzhledem k tomu co všechno se mu děje…Protože všechno je stále horší a horší…
Dan: A šestý film je nejtemnější ze všech. Alespoň zatím…nevím jestli to takto bude vnímáno protože tu není tolik akčních scén jako v předešlých filmech. Ale je nejtemnější kvůli Harrymu. Má opravdu děsivé myšlenky..(myslí si) ano, je velmi zranitelný, neustále napjatý a vyděšený, protože neví co s ním bude dál, co se mu stane.

CL: Nemyslíš, že J.K.Rowling zašla příliš daleko? Že rovnováha mezi dobrem a zlem byla porušena a nic už ji nemůže znovu napravit?
Dan: Tohle je to, co dělá tuto ságu tak zajímavou! (smích) Dobří lidé umírají, ale musíme také myslet na to, že tam jsou i zlí lidé zabíjeni, nebo se je alespoň někdo pokouší zabít. Někdy zvítězí Smrdijedi, jindy zase Fénixův Řád. Ale myslím že sedmá kniha toto skóre vyrovná, protože dospívající z Brumbálovy Armády se stávají dospělými. Jsou si vědomi, že válka je tady a chtějí bojovat. (smích) Skutečně ale nevím! Nemám zdání co se stane v sedmé knize. Pouze předpokládám.

CL: Harry Potter je čistě fikce, skloubená s magií. Neměla by být méně temnější?
Dan: Rozhodně ne! Protože by jinak knihy ztratily svou jedinečnost. V tomto případě není autorka paternalistická k dětem. Když jsme začali dospívat, zjistili jsme že neštěstí není pouze v knihách nebo v televizi, ale také v reálném světě. Naučili jsme se to v době dospívání a toto je přesně to co se děje s Harrym. Z mladého, jedenáctiletého chlapce, žijícího tiše v nevědomosti se stává dospělým, jehož život je neustále v ohrožení, ve světě, kde vládne zlo.

CL: Je pravda že šestá kniha je tolik odlišná od první knihy…
Dan: A tento vývoj je skutečně úžasný. J.K.Rowling zvládla kompletně změnit celý tón knih, udržující zájem prvních čtenářů. Toto je skutečně výjimečné. Opravdu jsem zvědavý na to, jak sága skončí, protože když napíšete šest úspěšných knih a rozhodnete se, že sedmá bude poslední, víte, že musíte stvořit opravdu dobrý konec. Ale jsem si jistý, že nás nezklame.

CL: J.K.Rowling odhalila, že by Harry mohl zemřít…
Dan: Bude opravdu v pořádku, jestliže zemře. Je to jediná možnost, jak doopravdy celý příběh zakončit. Jestliže to neudělá, každý po ní bude žádat aby napsala další díl. Zabitím Harryho nezbude žádná naděje, že by se mohl vrátit zpět. (smích) A já myslím, dle mého názoru jako všichni ostatní herci, budu se snažit aby to bylo velkolepé, jestliže ve filmu zemřu. Ale jestliže Harry přežije, budu také velmi šťastný. (smích)(zdroj:http://mecky-hp.blog.cz)
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

harry potter

(ADAMCIK, 1. 1. 2012 18:14)

Chtel bych vedet jak moc ti herci jsou z harryho pottra tak chytri.

Milášci!!!!

(Miláček Harryho Pottra, 14. 9. 2007 10:26)

Harryho
Rona
Hermionu
Mám strašně ráda miluju je!
Mám ráda všechny dobré z Harryho...
George Freda Brumbále McGonakalovou Hagrida Hipogrifa atd! Harry Potter Ron Wysley A Hermiona Garngerova a všechny kteří jím pomáhaly miluju je ♥♥♥♥♥ ♥ Jo!

Re: Milášci!!!!

(Harry POTTER, 15. 8. 2011 15:31)

Tak to ma byt ja je miluju skoro vsechny herce krome D.Malfoye,L.Malfoye,P.Snape,L.Voldemorta. Sladka Lily Pottrova tohle promluvil Voldemort.

awfg

(swew, 5. 10. 2009 21:25)

musis tam dat celi video vis hahahahahahahahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

ahoj

(ahoj, 17. 2. 2008 18:36)

prid čeknut na moj web mishulienka.estranky.cz bude sa ti pacit a pridaj koment!!! PLS!!!