Jdi na obsah Jdi na menu
 


Životopis

6. 1. 2007
Clemence Poésy

Příjmení: Poésy
Jméno: Clemence
Narozena:30.11. 1982, blízko Paříže, Francie
Věk: 24
Národnost: Francouzská
Znamení:Střelec


Narozena v roce 1982 blízko Paříže ve Francii
Její otec je herec a režisér v tamějším divadle Du Sable.
Její matka učí Francouzštinu.
Clemence pořád hledá nové příležitosti hrát ve filmu.
Ona a její sestra pořád přesvědčují svého tatku o tom,že párty je dobrá věc:)
Poprvé si zahrála ve 14 letech.Roli ji dohodil táta a bylo to ve filmu "Dvě
hranice",který bohužel v Česku nikdy nebyl hrán.
Svého filmového agenta dostala v 16 letech.
Hrála v severní Francii
První lehce erotický film který si střihla se jmenuje Bienvenue chez les Rozes. S Francouzským populárním hercem Carole Bouquet, Jean Dujardinem a Lorgraventem Deutsch.
První anglická role byla v BBC filmu Gunpowder. Hrála Mary, Královnu skotů V Anglii si zahrála např. i historickou bitvu.
Zahrála si Fleur Delacoure ve filmu Harry Potter a Ohnivý Pohár
Má ráda,když ji babička pozoruje při natáčení a fandí ji.
V roce 2006 bude hrát ve filmu Le Grand Meaulnes což je adaptace na knihu Alain Fournier

Fakty o Clémence:

1. Nestará se o to, jestli je slavná, ale o herectví ...
2. Má ráda nakupovaní.
3. Její sestra Maëlle je taky herečka.
4. Její přítel se jmenuje Emrik a chodí spolu už 7 let.
5. Ráda chodí ven s přáteli.
6. Poésy není její skutečné příjmení.

Životopis:

Clémence Poésy si zahrála ve filmuHarry Potter a ohnivý pohár (2005) Fleur Delacourovou, studentku z krasnohůlské dívčí školy, která se má v Turnaji tří kouzelníků postavit proti Harry Potterovi, Cedrikovi Diggorymu a Viktoru Krumovi. Poésy pro britské diváky tak říkajíc patří k národnímu dědictví. Navzdory tomu, že je z Francie, zahrála si v seriálu BBC Spiknutí střelného prachu královnu Marii Skotskou. Minisérie, kde hrál i Robert Carlyle, natočil Gillies MacKinnon.

Role ve Spiknutí střelného prachu byla pro tuto francouzskou herečku první velkou příležitostí v angličtině a dobrá ukázka toho, že je schopna uspět i mimo rodnou Francii v cizojazyčné roli. Patří k nemnoha francouzským herečkám, které umí střídat různé druhy anglického přízvuku, přičemž je schopná jazykově odstínit jak královnu, jíž se dostalo francouzského vychování, tak oduševnělou dospívající Američanku. Po natáčení
Harry Potter a Ohnivý pohár v Anglii, se Poésy vydala do Prahy, kde hraje v sérii Revelations z produkce kanálu NBC. Režie se ujala Lili Zanuck a hereckými partnery jsou jí Bill Pullman a Natascha McElhone. V tomto dramatu ze současnosti, který je volně založen na novozákonní biblické knize Zjevení, hraje tato blonďatá dívka nevinného vzhledu dvojroli, jednou z nich je i padlý anděl s morálním dilematem.

Během roku 2005 se tato francouzská hvězda uvázala k několika dalším projektům jak doma, tak v zahraničí. Mezi jinými například v dobovém filmu v režii Laurenta Bouhnika (24 Hours in the Life of a Woman) Mon Prisonnier, kde jí budou kolegy Louis Garrel (
Snílci) a François Berléand, a nebo Les Animaux Domestiques, kde si dokonce zahraje hlavní roli. Tento milostný příběh v režii vycházející hvězdy francouzského filmu, Erica Forestiera, se bez příkras dívá na svět televizních reality-show.

Clémence Poésy je ve Francii velmi známá, neboť hrála v řadě snímků ceněných domácí kritikou. V roce 2002 například hrála Ninu Grosse v L'Été d'Olga nebo Magalii Rozes ve snímku Francise Pallaua
Vítejte u Rozových, kde se objevila jako dcera herečky Carole Bouquet. K jejímu renomé přispěla i televizní dramata a seriály. V roce 2002 hrála v Hvězda léta od Oliviera Peraye či Tania Boréalis od Patrice Martineau.

Navzdory tomu, že Poésy začala hrát jako velmi mladá na divadle ve hrách Etienne Guicharda Le Dragon a Mai '45 Mai '95 a její filmografie čítá slušnou řádku položek, tvrdí, že se ještě má co učit. Také byla přijata na nejprestižnější francouzskou divadelní školu Conservatoire National.

Filmografie:
Grand Meaulnes, Le (2006)
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005) .... Fleur Delacour
"Revelations" (2005) (mini) TV Seriál .... E.C.
Gunpowder, Treason & Plot (2004) (TV) .... Mary, Královna skotska
Bienvenue chez les Rozes (2003) .... Magali Rozes
Carnets d'ados - La vie quand même (2003) (TV) .... Jessica
L'Été d'Olga (2003)
Tania Boréalis ou L'étoile d'un été (2001) (TV) .... Maguy
Petite soeur (2001) .... Anna 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ta je krásná

(Ivča, 16. 6. 2007 19:07)

tu sem měla hodně ráda v HP4

Re: ta je krásná

(fleur , 4. 5. 2011 20:19)

jo ta tam hraje skvěle