Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozhovor

26. 5. 2007

Zdá se, že Alan Rickman je svázaný s rolemi darebáků a/nebo temných charakterů …které mu perfektně sednou, neboť je ztělesňuje s enormním talentem. Ve filmech z řady Harryho Pottera vložil Alan svůj talent do tajuplného profesora Severuse Snapea. Ale ve skutečnosti se Alan usmívá mnohem více, než jeho filmová postava!

Změnila se vaše kariéra od doby, co hrajete Severuse Snapea?

Upřímně řečeno si to nemyslím. Ještě předtím než jsem se vůbec seznámil s Harrym a Snapem mi byla nabídnuta spousta zajímavých rolí. Samozřejmě, že se filmy s Harry Potterm staly součástí mého života, ale zas tak významně ho nezměnil. Nebo si to aspoň nemyslím. (usmívá se)

Snapeskrývá mnoho tajemství, mohl byste nám nějaké odhalit?

Kdybych to udělal, mám takový pocit, že by mě J.K. Rowlingová roztrhla jako hada. (směje se).
Ve skutečnosti tak jako tak nevím o Snapeově minulosti či plánech úplně všechno. J. K. Rowlingová ještě všechna jeho tajemství zdaleka neodkryla. Jenom ona sama zná Snapea opravdu dobře a ví, co ještě může skrývat. Trochu více z charakteru postavy je odhaleno v románech, takže musíte mít strpení a pak se uvidí. (usmívá se). Můžu jen říct, že Snape je velmi nekompromisní a egoistický. A pokud jde o to, co ještě vím, protože JK Rowling souhlasila s tím mi to říci, tak to musí ještě chvíli zůstat neodhaleno.

Ocenil se Snape, když viděl sám sebe v ženských šatech ve filmu Harry Potter a vězeň z Azkabanu?

(směje se) Řekl bych, že musel být velmi rozmrzelý a nešťastný! Snape zrovna nepatří mezi ty, kteří mají rádi vtipy a bojím se, že jeho smysl pro humor je dost omezený. Řekli byste, že si zaslouží své jméno! Ale na jeho obranu musím říct, že neměl lehké mládí, především během jeho studií v Bradavicích. A vzhledem k tomu, že se zná z té doby i s profesorem Lupinem, jejich současné vztahy nemohou být lepší. Ale hups, už víc neřeknu!

Co si myslíte o svých mladých spoluhercích ve filmech Harry Poter?

Všichni jsou naprosto fantastičtí. Opravdoví profesionálové. Můžu dosvědčit, že svou práci berou opravdu vážně a přitom zůstávají dětmi. Jejich výkon se během filmování hodně rozvinul. Je to opravdová zábava, spolupracovat s těmito mladými herci, kteří tolik věří v to, co dělají. Od prvního Harryho Pottera všichni o dost vyspěli, právě tak jako jejich postavy. Myslím, že je skvělé, když se mohou rozvíjet společně.

Budete se účastnit filmů o Harrym Potterovi i v budoucnosti?

Pokud všechno půjde, jak má, tak s radostí. Velmi se mi líbí, jak se příběh vyvíjí. Je čím dál tím víc záhadnější a zajímavější.

Hrajete raději v divadle nebo ve filmu?

To je různé… Vystupovat celý rok ve stejné hře mi vcelku stačí. Nenutí mě to hned skákat do jiných her. Divadlo je naprosto jedinečné. Hodně to člověku dá, ale dost si toho na oplátku také vezme. Nemáte právo udělat chybu a musíte vydat veškerou svou energii do dvou hodin až do konce. Když děláte film, tlak na vás je úplně jiný. Scénu můžete několikrát opakovat a také můžete poměrně často odpočívat. Je to sice rozdílné, ale oba dva žánry jsou velmi zajímavá zkušenost.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Miluju tě!!!!!!!!

(Maruška-Rickmanka, 24. 7. 2009 8:03)

Já osobně mám Severuse Snapea ze všech postav nejradši...to bude asi tím, že úplně MILUJU Alana Rickmana. Já jsem jeho největší fanoušek. Tdy ten rozhovor je mrtě...fkt mrtě!!! Tk pp a polibek Alanovi Sydney Patrickovi :-)

Re: Miluju tě!!!!!!!!

(Teress, 14. 2. 2016 11:32)

kdepak největší fanda alana sem já :* (uz sem ho i namalovala)

profesor snape

(peter basa pise katarina benedikova, 7. 8. 2007 20:57)

snape sa mi vobec nelubi ,ako je hruby ku chrabromilcanom .snape vo filme harryho pottera sa tvari povysenecky ,je nesnesitelny ,nafucany ako kebi bol najslavnesi carodejnik.ako som citala stvorku ohnivy pohar tak tam bolo napisane ze on bol smrtozrut

Re: profesor snape

(Hermiona Grangerová, 30. 11. 2013 15:33)

nekritizuj porád hrozný neustále máš nějaký keci nebo co

Re: profesor snape

(no name, 6. 9. 2015 21:09)

Snape je úžasná postava a štve mě, že lidem pořád nedochází, že celou tu dobu Harryho chránil

Re: profesor snape

(Teress, 14. 2. 2016 11:24)

já mám snapea ráda tak jako tak :) takže si říkejte co chcete :*

chyba!!!!

(bla, 19. 8. 2013 13:58)

alan nebo gary !?!?!to je blbost siriuse hraje gary oldman a ne alan rickman!!!!miluju siriuse!!!!!!!!

alan je SEVERUS ( MOJE NEJ POSTAVA )

(ty wole, 9. 7. 2011 11:18)

JAK SES MOHLA TAKHLE SPLÉST ? VŽDYT TOHLE JE PROSTĚ PODSTATNÝ =/// ALE JINAK TEDA PĚKNEJ BLOG :))) ALE TOHLE KOUKEJ OPRAVIT !!!!

Chybička?????

(Maruška-Rickmanka, 24. 7. 2009 8:07)

Hele...mimochodem...máte tm takovou chybu, že já osobně bych zalezla do tý nejhlubší díry!!! Alan přece nehraje Siriuse Blacka. Siriuse Blacka hraje přece Gary Oldman...Alan hraje Snapea...I LOVE HIM!!!

Ehm..

(Annie, 5. 8. 2008 21:25)

Když tak hezky kritizuješ chyby ve filmu, máš tady taky jendu drobnou....

chyba

(jana, 27. 7. 2008 23:59)

ahoj, v tom nadpisu je chyba, Alan Rickman nehraje Siriuse Blacka ale Severuse Snapea:-) jinak Snapea mám ze všech postav úplně nejradši:-)

ahoj harry

(dominik, 20. 7. 2008 20:31)

ahoj harry já se jmenuju dominik a let mi je 10.

hmmmm

(MISHULIENKA, 17. 2. 2008 18:35)

nemas tam nejaku chybu???????? alan rickman alias sirius black....
prid čeknut na moj web mishulienka.estranky.cz bude sa ti pacit a pridaj koment!!! PLS!!!